Kredyt na wakacje

Osób, które nie mają możliwości odłożenia odpowiedniej kwoty na urlop, nie brakuje. Właśnie dla takich ludzi banki tworzą specjalne oferty. Korzystając z kredytu czy pożyczki, możemy spełnić nasze marzenie o cudownych wakacjach. Musimy jednak pamiętać o spłacie swoich zobowiązań przez resztę miesięcy.

Wakacje na własną rękę czy zorganizowany wyjazd?

To pytanie przy wyborze urlopu jest dość ważne. Kiedy wybieramy zorganizowany wyjazd, od samego początku wiemy, ile taka przyjemność będzie nas kosztowała. Udając się do biura podróży, naszym oczom ukazuje się konkretna oferta oraz jej cena. Oczywiście do niej będziemy musieli doliczyć pieniądze na drobne wydatki, jednak je, możemy ograniczyć do minimum. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że bardzo często biura podróży współdziałają z bankami, a ich oferty można rozłożyć na raty. W takich sytuacjach musimy jednak wybrać ofertę, która będzie dla nas najkorzystniejsza.

Kiedy mówimy o zorganizowanych wczasach na własną rękę, to podstawową sprawą jest określenie potrzebnej kwoty. W takim celu należy zsumować koszty przejazdu, noclegu oraz wyżywienia. Dopiero po takim działaniu należy udać się do banku oraz zapoznać z ofertami, jakie jest nam w stanie zaoferować.

Kredyt na wakacje – oferty

Określone banki mają w swojej ofercie specjalne pożyczki, które możemy wykorzystać na nasz wypoczynek. Nie zawsze jednak takie oferty są tańsze niż zwykłe. Dlatego przed zawarciem umowy warto sprawdzić wszelkie możliwości. Wysokość oprocentowania, RRSO czy dodatkowe opłaty, to rzeczy, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Warto także zorientować się, czy dany bank oferuje swoim klientom kredyty celowe. W przypadku takiego rozwiązania możemy liczyć na mniejsze oprocentowanie, jednak na podstawie rachunku musimy udowodnić, że wydaliśmy pieniądze na określony w umowie cel. Jest to jedno z najlepszych rozwiązań dla osób, które są pewne, że otrzymane pieniądze w pełni wydadzą na urlop.

Zobacz ranking kredytów gotówkowych.

Karta kredytowa

Jeśli planujemy wakacje na kredyt, to warto pomyśleć o wykorzystaniu karty kredytowej. Przed jej użyciem jednak, aby było to dla nas opłacalne, musimy zapoznać się z jej mechanizmem. Dla nas, czyli klientów najważniejszy jest okres bezodsetkowy. W takim czasie nie są naliczane żadne odsetki, od wydanych przez nas pieniędzy. Jeśli zwrócimy całość wydanych pieniędzy we wspominanym okresie, to będziemy musieli zwrócić jedynie sumę, jaką wydaliśmy.

Jak każde inne rozwiązanie, to także ma swoje wady. Jeśli skorzystamy z karty kredytowej, musimy być pewni, że zwrócimy pieniądze w określonym terminie. W przypadku, gdy zostaną naliczone odsetki, mogą być one znacznie większe niż w przypadku kredytu, tego nie chce doświadczyć nikt z nas.

Szybka pożyczka

Skorzystanie z usług firm pozabankowych powinno być ostatecznością. Ceny takich pożyczek są znacznie wyższe niż w bankach, dlatego wielu osobom odradza się ich wykorzystywania. Kiedy warto? Zaletami takiego rozwiązania jest fakt, że nie potrzeba wielu formalności, dlatego, jeśli do wymarzonego urlopu brakuje nam niewiele, to można zdecydować się na pożyczkę.