Kredyt gotówkowy online

Obecnie wszystkie banki dążą do tego, by jak najbardziej zdigitalizować swoich klientów. Dlatego zdecydowana większość usług oferowanych przez bank jest możliwa do wykonania za pośrednictwem internetu. W obliczu coraz szerszego dostępu do mobilnych urządzeń jest to bardzo wygodna opcja dla klientów, gdyż mogą załatwić wszystkie formalności bankowe, nie wychodząc z domu. Ten trend dotyczy również takich produktów jak kredyty gotówkowe, których obecnie udziela się znacznie więcej za pośrednictwem tego kanału, niż tradycyjnie w oddziale banku.

W jaki sposób można wziąć kredyt gotówkowy online

Proces wnioskowania o kredyt bankowy jest bardzo prosty i zrozumiały. Strona internetowa bądź aplikacja mobilna banku kieruje klientów krok po kroku w celu poprawnego wypełnienia całego wniosku kredytowego. Na samym początku klient wybiera kwotę kredytu oraz liczbę rat, na jaką zobowiązanie ma być rozłożone. Już na tym etapie widzimy warunki, na jakich kredyt zostanie udzielony. Mamy jasną informację, jakie jest oprocentowanie kredytu, jaka będzie całkowita kwota do spłacenia oraz jakiej wysokości rata miesięczna zostanie ustalona. Jeżeli takie warunki spełniają nasze oczekiwania, możemy przejść do następnej części wniosku i podać wszystkie swoje dane osobowe oraz kontaktowe.

Kolejnym krokiem jest podanie informacji o swoim statusie zatrudnienia oraz wynagrodzeniu. Na typ etapie należy podkreślić, iż wnioskowanie o kredyt przez internet w banku, w którym posiadamy rachunek, na który wpływa wynagrodzenie, jest pozbawione dodatkowych formalności. W zdecydowanej większości system sam sprawdzi wysokość wynagrodzenia z ostatnich 3 miesięcy. Czasem niezbędne jest doniesienie dodatkowych dokumentów, jeżeli kwota kredytu jest wysoka, lub jeżeli nasze źródło dochodu budzi jakiekolwiek wątpliwości. Po wpisaniu wszystkich danych oraz wypełnieniu wniosku nasz udział jest zakończony. Wystarczy już tylko czekać na decyzję, a w przypadku, gdy weryfikacja jest pozytywna, pieniądze automatycznie trafiają na nasz rachunek bankowy.

Które banki oferują możliwość udzielenia kredytu przez internet

Obecnie w czasach bardzo wysokiej konkurencji na rynku bankowym i walki o każdego klienta, wszystkie komercyjne banki na polskim rynku oferują możliwość udzielenia kredytu przez internet. Do najpopularniejszych banków oferujących kredyty online należą:

  • PKO Bank Polski
  • ING Bank Śląski
  • Credit Agricole
  • Millenium Bank
  • mBank
  • Santander Consumer Bank
  • Citi Handlowy
  • BNP Paribas
  • PEKAO S.A

Zobacz oferty banków w naszym rankingu kredytów.

Ile trwa weryfikacja wniosku kredytowego przez internet

Weryfikacja wniosku o kredyt gotówkowy przez internet jest w dużej większości bardzo szybki i nie przekracza kilku godzin. Większość wniosków jest weryfikowanych automatycznie, sprawdzając zdolność finansową, historię rachunku w poszukiwaniu wynagrodzenia oraz historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej. Jeżeli wszystkie te kroki nie budzą zastrzeżeń, decyzja może być wydana w ciągu 5 minut. Jeżeli nasza historia kredytowa  budzi wątpliwość bądź wnioskujemy o dużą kwotę kredytu jak na przykład 50 tysięcy wzwyż, wtedy możliwe jest wszczęcie dodatkowej weryfikacji polegającej na doniesieniu osobiście umowy o pracę, zaświadczenia o zarobkach lub innego dokumentu potwierdzającego dane wprowadzone do wniosku. To samo tyczy się sytuacji, gdy wnioskujemy o kredyt w banku, do którego nie wpływa nasze wynagrodzenie. Ze względu na brak możliwości weryfikacji wysokości dochodu, możemy być wtedy poproszeni o doniesienie wyciągów bankowych.

Wnioskowanie o kredyt gotówkowy przez internet jest bardzo prostym i szybkim procesem, który przypadł do gustu wszystkim klientom banków. Ten rodzaj usługi jest ciągle rozwijany i możemy być pewni, że coraz więcej klientów będzie korzystać z tej usługi.