Citi Bank Handlowy

Bank Citi Handlowy

Bank Citi Handlowy z siedzibą w Warszawie należy do dziesięciu największych banków działających w Polsce. Swoje początki i tradycje wywodzi aż z drugiej połowy dziewiętnastego wieku, powstał bowiem u progu lat dwutysięcznych w wyniku fuzji najstarszego warszawskiego banku komercyjnego – Banku Handlowego z Citibankiem Poland. Citi Handlowy nadto należy do globalnego konsorcjum Citi. Instytucji szczycącej się obsługą ponad 200 milinów klientów z całego świata, a także działalnością w 160 państwach. Poza świadczeniem tradycyjnych usług bankowych, maklerskich oraz leasingowych, bank ten zajmuje się mecenatem kultury i sztuki. Robi to m.in. poprzez działalność powiązanej z nim Fundacji im. Leopolda Kronenberga.

Kredyt gotówkowy w Citi Handlowym

Citi Handlowy oferuje elastyczną pożyczkę gotówkową od 1000 do 150 000 złotych. Spłata kredytu jest możliwa w maksymalnie 96 ratach, a roczna rzeczywista stopa oprocentowania wynosi 10,72%. Istotnym udogodnieniem jest fakt, iż wniosek o pożyczkę można wygodnie i szybko złożyć za pośrednictwem internetowego formularza. Najważniejszym dokumentem koniecznym do uzyskania pożyczki jest oświadczenie o dochodach w postaci wyciągu z konta z wpływami pensji bądź zaświadczenia uzyskanego od pracodawcy. Po dołączeniu tychże dokumentów bank podejmuje decyzję o akceptacji bądź odrzuceniu wniosku. Wzory umowy o pożyczkę gotówkową oraz zaświadczenia o zarobkach można pobrać ze strony Banku Citi Handlowy. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia aplikacji następuje zawarcie umowy, także za pośrednictwem internetu oraz przekazanie środków pieniężnych na wskazany przez klienta rachunek bankowy. Czas uzyskania kredytu w Banku Citi Handlowy jest bardzo krótki, od 24 godzin do maksymalnie kilku dni.

Zobacz ranking kredytów gotówkowych.

Czy warto?

Z całą pewnością Citi Handlowy oferuje jedne z najkorzystniejszych warunków wzięcia kredytu spośród banków działających na polskim rynku. Natomiast, niewątpliwą zaletą jest krótki czas oczekiwania, możliwość aplikowania przez internet, wysoka kwota pożyczki oraz długi okres kredytowania.